Ramil Guliyev, Dünya Şampiyonu oldu

Ramil Guliyev, Dünya Şampiyonu oldu

İngiltere’nin başkenti Londra‘da düzenlenen 16. Dünya Atletizm Şampiyonası‘nda Azerbaycan asıllı Türk milli sporcumuz Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede dünya şampiyonu oldu.

Ramil Guliyev’in elde etmiş olduğu bu başarı Türkiye’nin dünya atletizm şampiyonası tarihinde bir ilktir.

Bu güncel bilgi deneme sınavlarında şu soru formatlarında karşımıza gelecektir?

  • Türkiye’ye Dünya Atletizm şampiyonaları tarihinde ilk altın madalyayı kazandıran Azerbaycan asıllı milli sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?
  • Ağustos 2017’de Londra’da düzenlenen 16. Dünya Atletizm Şampiyonası 200 metre finalinde altın madalya kazanan milli sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?
  • 16. Dünya Atletizm Şampiyonası Ağustos 2017’de aşağıdaki ülkelerden / şehirlerden hangisinin ev sahipliğinde düzenlenmiştir?

 

Bu bilgi KPSS Cepte android uygulamamızı indiren kullanıcılara anında gönderildi. Sizde 2018 KPSS’ye özel hazırladığımız KPSS Cepte‘yi indirerek Tarih + Anayasa ve Güncel Bilgilere yönelik önemli bilgileri bildirim mesajı olarak alabilir ve KPSS Cepte’nin birçok avantajından faydalanabilirsiniz.

Her türlü sorularınızı bize resmi İnstagram hesabımızdan mesaj yoluyla sormak için tıklayınız: https://www.instagram.com/kpssguncelbilgi/

KPSS Cepte DEMOhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.kpsscepte.demo

KPSS Ceptehttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.kpsscepte.pro

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 2 Average: 4]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.