Öğretmen atamalarında KPSS geçerlilik süresi değiştirildi

Öğretmen atamalarında KPSS geçerlilik süresi değiştirildi
A+
A-

15 Ağustos 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeye göre öğretmen atamalarında KPSS geçerlilik süresi değiştirildi. Öğretmen atamalarında kullanılan ve 1 yıl olan KPSS puanı geçerlilik süresi değişti.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’in 11. maddesi şu şekildedir:

“Madde 11 – KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.”

15 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazetede şu düzenleme yayımlanmıştır:

“Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.”

Peki bu ne anlama geliyor?

Yapılan düzenlemeye göre, öğretmen atamalarında için adayların KPSS’de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin 1 yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırılmıştır.

Bu değişiklik muhtemelen 20 bin öğretmen alımına 2017 KPSS puanıyla da başvuru yapılmasına imkan tanımak için yapıldığı tahmin edilmektedir.

[safir_descriptionbox header=”” id=”8990″ image=”” color=”#dae6f6″]

kaynak: memurlar net

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]

2020 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavları


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.