Mülakat ile sözleşmeli öğretmen ataması devam edecek

Mülakat ile sözleşmeli öğretmen ataması devam edecek
A+
A-
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen atamalarının devam edeceğini belirterek, mülakat ile elde edilen puanlama sisteminin daha objektif kriterlere göre yapılması konusunda çalışmalar yapıldığını belirtti.
– “Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecek”

Gazetecilerin, sözleşmeli öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağı iddialarını hatırlatması üzerine Yılmaz, kendisinin ve bakanlığından bir kişinin böyle bir açıklaması olmadığına işaret etti.

Birilerinin, bu uygulamanın kalkmasını istediğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

“Sağlık Bakanlığında da biliyorsunuz sözleşmeli personel alımı uygulaması başlatıldı. Dolayısıyla böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz. Aksine bunun, daha objektif kriterlerle nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılır, o doğrultuda Başbakanlığın talimatı var. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu, daha objektif kriterler içerisinde mülakat bölümünün yapılması, Sözleşmeli öğretmen devam edecek.

kpssguncelbilgi.com ‘un yorumu:  Arkadaşlar bu açıklamalardan anladığımız, Başbakanlık bakanlıklara mülakat sistemini kaldırmayın ancak mülakatlara yönelik toplum üzerindeki olumsuz düşünceyi değiştirmeye yönelik adımlar atın talimatı vermiş. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamalarını dikkate aldığımız zaman mülakat sisteminin tamamen kaldırılıp, güvenlik soruşturmasının getirileceğini söylemek şu an için biraz zor gibi duruyor. Yalnız mülakat sistemi ile verilen puan ve kriterlerde bir takım değişiklik planlanmaktadır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]

2020 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavları


YORUMLAR
  1. Fatih dedi ki:

    Sayın Bakanım, maalesef mülakatın adil olmasına imkan yok şu anki toplumumuzda. Bu yüzden mülakattan bir an önce vazgeçilmesi gerekiyor. Sözleşmeli öğretmen olarak başlanması, belli süre tayin istenememesi gibi konular kimsenin midesini bulandırmıyor ve itiraz edenlerde bence haklı değiller. Fakat tekrar belirtmekte fayda var mülakat mide bulandırıyor ve bu AKP ye zarar verir.