MEB’e Ağustos Öğretmen Ataması İzni Verilmedi

MEB’e Ağustos Öğretmen Ataması İzni Verilmedi
A+
A-


Şubat 2016’da 30 bin öğretmen ataması yapan Milli Eğitim Bakanlığına 2016 yılının Ağustos ayında her yıl yapılan öğretmen atamaları için atama izni verilmedi.

Şubat ayı atamalarından sonra en çok sorulan sorulardan birisi, Ağustos 2016’da atama olup olmayacağıydı. Bakan Nabi Avcı, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Ağustos’ta atama olmayabileceğini söylemişti.

Ağustos ayında atama olmayabileceğinin en önemli işaretlerinden birisi bugün belli oldu. Kalan atama izinlerinin dağılımında, tüm kurumlara belirli sayılarda atama izni verilirken, Milli Eğitim Bakanlığına hiç atama izni verilmemiştir.

Diğer taraftan, MEB’e atama izni verilmemesi, Ağustos’ta kesinlikle öğretmen ataması yapılmayacağı anlamına da gelmemektedir. Zira Meclis’ten geçirilecek bir kanunla, MEB’e atama izni verilmesi mümkündür.

Ancak, Bakan Nabi Avcı’nın, bekleyen binlerce adayı düşünerek, Başbakan Davutoğlu’yla görüşerek Ağustos’ta atama yapılıp yapılmayacağını net olarak ilan etmesi uygun olacaktır.

www.kpssguncelbilgi.com ‘un Yorumu: Siz bu haberlere şu an için kulak asmayın. Şunun şurasında sınava yaklaşık 1 ay kaldı. Yorulmuş olabilirsiniz ancak çalışma temponuzu daha da artırarak şu 1 ayı en iyi şekilde değerlendiriniz. Siz ilk olarak iyi bir puan alınız, diğer gelişmeler sınav sonrası takip edilir.

Kaynak: memurlar.net

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]


YORUMLAR
  1. hanife dedi ki:

    eğitim sistemi çocuk oyuncağına döndü.öbür dünyada bu kadar insanın hakkını nasıl vereceksiniz?

  2. Mert dedi ki:

    Yazıklar olsun yaa bu kadar insan geleceğini atamalara baglamisken nasıl böyle bisey yapabiliyolar inanmiyorum