MEB Öğretmen Başvuru Ekranını Açtı Ama Öğretmenler ŞOKTA!

MEB Öğretmen Başvuru Ekranını Açtı Ama Öğretmenler ŞOKTA!
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı uzun çalışmaları(!) sonucunda 2013 yılı için Eylül döneminde gerçekleştirilecek ilk öğretmen alımı giriş ekranını açtı. Bu ekranın gelmesi atama bekleyen öğretmenler için bir nevi atanacakları okulların yer aldığı klavuz gibi düşünülebilir.

Ama Hayal Kırıklığı!

Heyecanla başvuru ekranına giriş yapan öğretmenler kadroların büyük bir bölümünün Doğu ve Güneydoğu illeri için ayrıldığını görünce şaşkına döndü. Özellikle açılan bu bölge illerine verilen kadro sayısı da ayrı bir tartışma konusu. Sanki o ildeki boş kontejanların hepsi doldurulmaya niyetlenilmiş gibi.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin gibi Büyük İller YOK!

Öğretmenlerden gelen tepkilere göre beklenti içinde oldukları illere hiç kadro ayrılmaması büyük bir hayal kırıklığına neden olmuş. Bu illere verilecek kadrolar, okulların bir çoğu boş olmasına rağmen verilmemiş bunun yerine doğudaki okullara bir yığılma yapılmış.

Bir çok Adayın da KPSS Puanı Sistem Tarafından Algılanmıyor!

Dikkat çeken diğer önemli nokta ise giriş ekranında bir çok adayın puanın gözükmemesidir. “Bakanlıkça ilan edilen yıllara ait KPSSP10 Puanı bulunmuyor!” hatası çıkmaktadır. Bu durum düzeltilebilir, bir anlamda da sayfadaki çalışmanın devam ettiğini göstermektedir.

Ama kadrolara verilen okulların seçimi konusunda MEB’in bu yapmış olduğu durum hiç de etik durmuyor. Bir nevi sabah akşam çalışıp yüksek puan alıp iyi bir şehre atanmak isteyen öğretmenin hakkını yemekten başka bir şey değil bu durum.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]

2020 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavları


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.