Kasım ya da Aralık’ta 15 Bin Öğretmen Ataması

10 Ekim tarihinde yapılan sözleşmeli öğretmen ataması sonrası sayısı yüzbinlere ulaşan ataması yapılmamış öğretmenimiz Kasım ya da Aralık ayında MEB’in ilave 15 bin öğretmen ataması daha yapmasını beklemektedir.

Kasım ya da Aralık’ta 15 Bin Öğretmen Ataması
A+
A-

10 Ekim tarihinde yapılan sözleşmeli öğretmen ataması sonrası sayısı yüzbinlere ulaşan ataması yapılmamış öğretmenimiz Kasım ya da Aralık ayında MEB’in ilave 15 bin öğretmen ataması daha yapmasını beklemektedir.  Atama bekleyen öğretmenlerimizin ise 15 bin öğretmenin Kasım ya da Aralık atamasının yapılması beklentisi Bakan İsmet Yılmaz’ın 2 Eylül 2016 tarihinde yaptığı bir açıklamada Maliye Bakanlığından ilave 15 bin öğretmen ataması için kadro istedik ifadelerini kullanmasından kaynaklanmaktadır.

Hatırlayalım… Bakan Yılmaz, 2 Eylül 2016 Cuma günü şu açıklamaları yapmıştı:

“Şu an 15 bin öğretmen alımı için mülakatlar devam ediyor. Maliye Bakanlığından ilave 15 bin öğretmen alımı için izin istedik. Dolayısıyla 30 bin öğretmenimizi en kısa zamanda atamak istiyoruz ki yeni eğitim, öğretim yılında hiçbir eksiklik olmasın. Evlatlarımız, öğrencilerimiz eğitim yönünden bir aksamaya uğramasın.” 

MEB Bakanı İsmet Yılmaz’ın yapmış olduğu bu açıklamalar üzerine 10 Ekim’de yapılan 18.506 sözleşmeli öğretmen ataması sonrası atama bekleyen öğretmenlerimiz başta olmak üzere herkes yeni atamalar ile ilgili MEB’den müjde beklemektedir. Atama bekleyen öğretmenler, bir an önce MEB’in bu atamalar ile ilgili izni alıp duyuruya çıkmasını istemektedir.

www.kpssguncelbilgi.com sitesi olarak bu konunun gündemde kalması gerektiğini düşünmekteyiz. Öğretmen açığının 100 binlere dayandığı yönünde haberlerin yer aldığı bu dönem de,  Kasım veya Aralık ayında 15 bin, 2017 yılının Şubat ayında ise 30 bin Öğretmenin atamasının yapılmasını talep ediyoruz ve bekliyoruz. Yalnız yapılacak bu atamaların mülakatsız olarak KPSS puanları baz  alınarak yapılması gerektiği yönünde bir toplum kanaatinin olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.