Kamuya alımlar DONDURULDU!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu kamuya alımların belirli bir süreliğine durdurulduğunu açıkladı. – 14 Ekim 2016, NTV

Kamuya alımlar DONDURULDU!
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu kamuya alımların belirli bir süreliğine durdurulduğunu açıkladı. – 14 Ekim 2016

Bakan Müezzinoğlu, memur alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. NTV’ye konuşan Müezzinoğlu, 400 bin iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezununun alımı ile ilgili soruya “Kamuya alımları belirli bir süre durdurduk” yanıtını verdi.

Bakan Müezzinoğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

Lafı çok eveleyip gevelemeye gerek yok. Şu anda kamuya alımları belirli bir süre dondurduk.

Bir de kamuya alımı güçlü yaptığınızda, millete hizmet çok artmıyor. Esasında kamuyu bu anlamda daraltan diğer dinamikleri yükseltirsek Türkiye aslında geleceğe daha güvenle bakar.

KAMUYA ALIMDA ÖNÜMÜZDEKİ YIL CİMRİ DAVRANACAĞIZ

Önümüzdeki süreçte kamuya personel alımında hükümet olarak cimri davranabileceğimiz bir yıl olabileceğini söyleyebilirim.

Yani bakanlıklardan gelecek ihtiyaçları minimize ederek değerlendirme yapacağız.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR
  1. Bihter Cankurt dedi ki:

    Nasil ya? Herkes bu sene normalden cok daha fazla alim olucak diye beklerken fazlasi soyle dursun gecmis donemlerden de mi daha az alim yapilacakmis simdi? Kastettigi A si B si ogretmeni hangisi? Resmen dunya basima yikildi su an..