Geçen yıl dershaneciler, bu yıl da ücretliler!

Geçen yıl dershaneciler, bu yıl da ücretliler!
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ve diğer Bakanlık bürokratlarının nasıl bir imaja sahip olduklarını görmeleri amacıyla memurlar.net’e gönderilen bir ziyaretçi mesajı yayınlıyoruz.

İŞTE ZİYARETÇİ MEKTUBU

Merhaba.

Ben de bir öğretmenim.

Atama beklemekten yorulduk artık.

Geçen yıl dersaneciler bu yıl ücretliler…

Biz atama sayımızı arttırmaya çalışırken sayın İsmet yılmaz bizi o kadar yıpratıyor ki.

Öğretmeni öğretmene düşürüyor, bize de yazık değil mi?

Her yıl 50- 60 bin atama olurdu, Ağustos ataması bile yapılmadı.

20 bincik sayı verildi bize. Zaten 15 bini sınıf ve okul öncesi, branslara ne kaldı.

109 bin açık var.

Şimdi bir de ücretlilere direk mülakat hakkı.

Biz neden o kadar sınav çalıştık.

KPSS neden var o halde.

Ya sayı bu kadar neden az.

Öğretmene verilen değere ne oldu? Yerlere indi.

Ailelerimizde bizim stresimizden mahvoldular.

40 Bin atama istiyoruz ve branş dağilimı da adil davranılsın istiyoruz.

Çünkü gerçekten hakediyoruz.

Kaynak: memurlar.net

Sizde bu haberin altındaki yorum panelini kullanarak düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]

2020 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavları


YORUMLAR
 1. Soner dedi ki:

  Birkereye mahsus 540 iş günü ücretli öğretmenlik yapanlara özel mulakatsiz sozlesmeli öğretmenlik yolunu açtılar.Onda da çoğu gün sayısını tamamlamış olsa bile ya o yıl devlette ücretli öğretmenlik yapmadığı için ya da kpss sınavına girmediği için basvuramadi.Boyle saçma sapan şartların konulduğu bir imkanı da seçim ayağına yaptılar.Bidaha da seçim için de olsa yaparlar mı imkansız gibi görünüyor.Ücretli öğretmenliğin şartlarını iyileştireceklerdi on da yapmadılar.Geçen sene sırf gün sayımı tamamlamak adına ben de mecbur kaldım yaptım.Gun sayım 478 gündü 546 gün oldu.Oldu olmasına da buna çocuk bile sevinmez.Allah düşürmesin Bu işler yaş işler.Ben B sınıfı iş güvenliği uzmanıyım.Çok şükür yüzüm bu sektörde güldu.Ücretli öğretmenlikten gelecek para da onların çerez parası olsun.Bununla ilgili yönetmelik çikaralanlara da yazıklar olsun.Bunun bir de öbür alemi var.Hiç düşünmüyorlar mı?

 2. Gülşah çora dedi ki:

  Bir öğretmen adayı olarak işte böyle iç acıtıcı haberler altında çalışmaya çalışıyoruz hocalarım, Varın siz düşünün psikolojimizi. Allah hepimizin yardımcısı olsun

 3. Ömer dedi ki:

  Bir öğretmen adayı olmama rağmen ailemden öğretmen biri olmamasına rağmen bu yaşananları gördükçe acıyorum öğretmen adaylarına GK-GY, Eğitim Bilimleri, Alan Sınavı toplam 3 sınava girip ardından mülakata girip ardından tercih verip yerleşme süreci varken bu süreç zaten haddinden fazla bu kardeşlerimizi yıpratırken üstüne bu durumlar yaşanıyor. Ülke büyüklerine diyorum gerçekten bu yapılanları bilinçli mi yapıyorsunuz. Bu yollardan geçen eğitim çıkışlı birileri bu kadar haksızlığı yapmaz.

 4. mehmet ali dedi ki:

  Yöneticilerin matematik bilmediği toplumlarda adalet olmaz. Cohn Nash

 5. Yusuf dedi ki:

  Boşa kimse kendini kandırmasın naparsak ne edersek taleplerimiz boşa karsilanmayacak. 1 milyon taşerona kadro veren sonra dershaneciligi legallestiren sonra ücreti öğretmenleri kadroya alanlar kpss yi umursamadı. Birgün muhalefet bile buna tepki göstermedi. Yazık gerçekten çok yazık öğretmen değilim ziraat mühendisiyim ama ülkede işsizlik oranı ortada. Allah yardımcımız olsun.