Fransa’nın “Charlie Hebdo” Dergisine Silahlı Saldırı

Fransa’nın “Charlie Hebdo” Dergisine Silahlı Saldırı


Fransa’nın ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo, 7 Ocak 2015 tarihinde, 250 yıllık Fransız basın tarihinin en vahim terör eylemlerinden birini yaşandı. Mizah dergisinin Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan merkez binasına kimliği tespit edilemeyen üç kişi tarafından yapılan saldırı sonucunda onu gazeteci,[ads] ikisi de polis memuru olmak üzere toplam 12 kişi hayatını kaybetti. Saldırıya dünya genelinden ağır tepki yağıyor.

Bu Güncel’i Önemli Kılan Ne Peki?
Fransa’nın basın tarihinin en büyük terör eyleminin hedef seçilen Charlie Hebdo mizah dergisi, 2012 senesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (asm) provokatif şekilde tasvir eden karikatürleri ile de gündeme gelmişti. Ayrıca dergi bu olayında daha öncesinde de 2006 yılında bir Danimarka gazetesinde yayınlanan Hz. Muhammed (sas) karikatürlerini yayınlayıp tepkilerin en büyük odaklarından biri olmuştu.

Kısa Kısa Notlar:
Türkiye tarihinde ilk defa bir kilise yaptırılacak. Yeşilköye yaptırılması için harekete geçilen bu kilise Süryani Cemaatine ait olacak. Güncel Bilgisini okumak için tıklayınız.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.