E-Okul’a yeni özellikler eklendi – detaylı bilgi

E-Okul’a yeni özellikler eklendi – detaylı bilgi
A+
A-


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzun süredir yenileme projelerinin sürdüğü E-Okul sisteminde çalışmalar bitmek üzere. Yeni sistem ile E-Okul altyapısının güncellenmesinin sonunda öğretmen ve öğrenciler yeni özellikler ile karşılaşacak.

Her Tarayıcıdan E-Okul’u Kullanabilme İmkanı

Yapılan güncelleme sonrasında E-okul artık tüm tarayıcılar tarafından rahatlıkla görüntülenebilecek. Daha öncen Internet Explorer dışındaki diğer tarayıcılarda işlem hatalarına ve görüntü bozukluğuna neden olan e-okul sistemi, yapılan yeni güncelleme sonrasında bu hatalardan kurtulmuş olacak.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yaklaşık 3 ay önce verilen talimat sonrası başlatılan çalışmalar sonrasında e-okul sistemi bütün tarayıcılarda kullanılabilir hale geldi.

Her Öğrenci Notunu Sınıf Ortalaması İle Karşılaştırabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kasım 2014 döneminde ilk kez tüm öğrencileri kapsayan bir dersten aldıkları notu, sınıflarının ortalaması ile karşılaştırabilecekleri istatistiksel bilgileri görebilmeleri için yeni uygulamayı e-okul sistemine ekledi.

Bu güncellemenin hemen sonrasında artık öğrenciler, notlarının sınıf ortalamasının üstünde  veya altında olduğunu, e-okul veli bilgilendirme sisteminin “not” bölümünü kullanarak öğrenebilecekler.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.