Başbakan: 2018’de Kamuya 110 bin memur atanacak

Başbakan: 2018’de Kamuya 110 bin memur atanacak
A+
A-

Başbakan Binali Yıldırım, 2018 yılında kamuya 110 bin yeni memur ataması yapılacağını açıkladı. 2018’de kamuya 110 bin memur ataması ile ilgili Başbakan’ın yapmış olduğu açıklama şu şekildedir:

“2018 bütçesi malum cuma günü Meclis Genel Kurulunda kabul edildi ve yeni yıla inşallah yeni bütçemizle girmiş olacağız. 2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli bir şekilde daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için Sağlık Bakanlığımıza 36 bin sağlık personeli alacağız. Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz ve Adalet Bakanlığında da çeşitli hizmetlerde çalışmak üzere zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin personeli istihdam edeceğiz. Ayrıca köylerimizin eksik imam ihtiyacını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 9 bin 500 kadro vereceğiz, müezzin, imam ve Kur’an öğreticisi olarak buralarda çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı, her geçen yıl her geçen ay yurt sayısını artırıyor Kredi Yurtlar Kurumu… Dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018’de işe başlaması için gerekli izinleri almış durumdayız.

Üniversitelerimizde 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 2 bin ve üniversite hastanelerinde 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek. Böylece bakanlıklarda, devlet dairelerinde, ‘personel eksikliğinden dolayı işlerin aksaması’ diye bir sorun yaşanmayacak, hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]

2020 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavları


YORUMLAR
 1. çatkırıldım dedi ki:

  Bu alımlarda 2018 kpss puanları etkili olur mu? Fikriniz nedir?

 2. Hakan dedi ki:

  Verilen sayılar düşük maalesef..
  Hem o kadar üniversite mezunu var hem de binlerce kişi fetö den vs işten atıldı. Kadrolar çok az bence ??

 3. Hakan dedi ki:

  Çok az?