6 ay öncesine kadar Ağustos ataması yapılacak denilmişti

6 ay öncesine kadar Ağustos ataması yapılacak denilmişti
A+
A-

Bugünlerin en çok konuşulan konusu MEB, Ağustos 2016’da öğretmen ataması yapacak mı? Eski Bakan Nabi Avcı görevden ayrılmadan hemen önce, yeni bakan İsmet Yılmaz ise göreve gelir gelmez bu yıl Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacağını ifade etti.

Oysaki çok uzağa gitmeyelim. 1 Kasım seçimlerinin hemen öncesi, eski bakan Nabi Avcı Ekim 2015 yaptığı açıklamada şunları ifade etmişti:

Şimdi Şubat’ta yapılacak olan atamalar geçen yıl ki KPSS puanlarıyla yapılacak. Oysa 2016 Temmuz’unda yapılacak KPSS sınavlarıyla yeni mezun olanlar, bu sınavda başarılı olmayıp, bunda şansını bir daha denemek isteyenler, yani 2016’da yeni bir KPSS yapılacak. Bu KPSS sonuçlarıyla alınan puanlara da bir kontenjan ayırmanız gerekiyor, onu da Ağustos’ta kullanacağız. Dolayısıyla, 2016 bütçesinden bize verilecek olan kadroların yarısını Şubat atamasının üzerine koyacağız, yarısını da inşallah Ağustos’ta kullanacağız.

Bu açıklamada göstermektedir ki, Milli Eğitim Bakanlığının, tüm atamaları Şubat ayına kaydırma gibi bir planı 6 ay öncesine kadar yoktu. Bu sebep ile, sistem değişikliği söylemleri doğru değildir. Bakan İsmet Yılmaz bey yanıltılmaktadır.

Bu ülkede 20 yıldır, Ağustos’ta atama yapılır. Siyasi bir gereklilik nedeniyle yapılan Şubat atamasının bir sistem değişikliği olarak gösterilmesi, hepimizin zekasıyla dalga geçilmesi anlamına gelmektedir.

Önceki Bakan Nabi Avcı, şimdi sınava girecek binlerce adayı, siyasete kurban edip, Kültür Bakanlığına gitti.

Yeni Bakan İsmet Yılmaz’dan ricamız binlerce genci siyasi söylemlere kurban etmemesidir.


Arkadaşlar ÖABT öncesi bu tarz haberleri yayınlamak istemiyoruz ancak ciddi bir şekilde gündem oluşturulmazsa bu konu bu şekilde kapanır gider ve Ağustos ataması kökten hayal olabilir. Ancak Ağustos’ta atama yapılabilmesi adına kamuoyu oluşturulması gerekmektedir.


bu haber memurlar.net üzerinden alınarak derlenmiştir.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]


YORUMLAR
  1. isimsiz dedi ki:

    neden artık güncel bilgi yayımlamıyorsunuz sonuçta önlisans ve liseler girecek