2020 KPSS Güncel Bilgiler Test – 1 pdf indir

2020 KPSS Güncel Bilgiler Test – 1 pdf indir

KPSS 2020’ye özel olarak hazırladığımız 2020 KPSS Güncel Bilgiler Test – 1 adlı sınavımızın sorularına aşağıdan ulaşabilirsiniz. İsterseniz bu soruları bilgisayarınıza ya da telefonunuza pdf formatında indirebilirsiniz.

Sorularımız %100 özgün bir şekilde alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Soruların telif hakkı www.kpssguncelbilgi.com ‘a aittir.

2020 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı – 1

2020 Güncel Deneme – 1 Soru: 1

Motor sporlarının gözde organizasyonları arasında kabul edilen hem MXGP Dünya Motokros Şampiyonası’na hem de WMX Dünya Kadınlar Şampiyonasına 6-8 Eylül 2019 tarihleri arasında ev sahipliği yapan şehrimiz aşağıdakilerden hangisidir?

a) Muğla
b) Ankara
c) Tunceli
d) Afyonkarahisar
e) İstanbul

Cevap: D (Afyonkarahisar)

 

2020 Güncel Deneme – 1 Soru: 2

Ağustos 2019’da Resmi Gazete’de yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile milli park ilan edilen Botan Vadisi hangi ilimiz sınırları içerisinde yer almaktadır?

a) Hakkari
b) Siirt
c) Muş
d) Artvin
e) Tunceli

Cevap: B (Siirt)

(testlerimizin tamamı için www.kpssguncelbilgi.com u ziyaret edebilirsiniz.)

2020 Güncel Deneme – 1 Soru: 3

EXPO 2020 ‘Birleşen Düşünceler, Geleceği Yaratmak’ temasıyla aşağıdaki şehirlerden hangisinin ev sahipliğinde düzenlenecek?

a) İzmir
b) Dubai
c) Hatay
d) Antalya
e) Amsterdam

Cevap: B

 

2020 Güncel Deneme – 1 Soru: 4

İlk romanı ‘İnce Memed’ adlı eseri ile tanınan, Türk edebiyatının en güçlü kalemlerinden biri olarak kabul edilen ve Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen ilk Türk yazarımız aşağıdakilerden hangisidir?

a) Yaşar Kemal
b) Halid Ziya Uşaklıgil
c) Necip Fazıl Kısakürek
d) Attila İlhan
e) Ahmet Hamdi Tanpınar

Cevap: A

 

2020 Güncel Deneme – 1 Soru: 5

Ağustos 2019’da yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Uzay Ajansı başkanlığına atanan ve bu ajansın ilk başkanı olma unvanını elde eden kişi aşağıdakilerden hangisidir?

a) Halis Aygün
b) Şeref Malkoç
c) İbrahim Eren
d) Osman Aşkın
e) Serdar Hüseyin Yıldırım

Cevap: E (Serdar Hüseyin Yıldırım)

 

2020 Güncel Deneme – 1 Soru: 6

Eylül 2019’da 100. yıl dönümü etkinliklerinin düzenlendiği, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Burada bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlar verildi.’ sözüyle önemini vurguladığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu kongre aşağıdakilerden hangisidir?

a) Sivas
b) Erzurum
c) Amasya
d) Malatya
e) Havza

Cevap: A

2020 KPSS Güncel Bilgiler Test – 1 Cevap Anahtarı: 1-D, 2-B, 3-B, 4-A, 5-E, 6-A

İsterseniz bu testimizi online olarak çözüm açıklamalı bir şekilde de çözebilirsiniz. 2020 KPSS Güncel Bilgiler Test – 1 adlı sınavımızı online ve çözümlü olarak çözmek için:

[safir_descriptionbox header=”” id=”9498″ image=”” color=”#dae6f6″]

Ayrıca bu testimizde yer alan soruları isterseniz pdf formatında telefonunuza da indirebilir, istediğiniz zaman çözebilirsiniz. Bu testimizi pdf olarak indirmek için buyrun: 2020 KPSS Güncel Bilgiler Test – 1 pdf indir

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 28 Average: 4.4]
YORUMLAR
  1. selda dedi ki:

    On numara 5 yıldız