2016 yılında 97 Bin Atama Yapılacak

2016 yılında 97 Bin Atama Yapılacak
A+
A-

2016 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarına toplamda 97 bin yeni personel alınacak. Şubat 2016’da yapılacak 30 Bin öğretmen ataması da bu sayıya dahil edildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından 2015 Yılı içinde kullanılan Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Sonuçları ile 2016 Yılı için hazırlanan Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’na ilişkin yapılan basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kamuya alınacak personel sayısının sorulması üzerine Ağbal, bütçe kanununda öngörülen atama sayısının 56 bin olduğunu belirtti. Ağbal, “Biz normalde 2016 yılında istisna kapsamında olan diğer atamalarla beraber kamuya 97 bin yeni eleman alacağımızı öngörüyoruz” dedi.

Söz konusu atamaların yaklaşık 41 binin emniyet ve silahlı kuvvetler mensupları, engelli, doktor, hakim ve savcı benzeri atamaları kapsadığını bildiren Ağbal, “İlaveten bütçe kanununda verdiğimiz açıktan atama kontenjanları çerçevesinde de 56 bin yeni kamu personeli işe başlayacak. Bunun 30 bini şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak öğretmen atamalarında kullanılacak” ifadelerini kullandı.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.