2016 KPSS Önlisans oturumua girecek adaylara başarılar dileriz

2016 KPSS Önlisans oturumu yarın yani 16 Ekim 2016 pazar günü yapılacak. Sınav ise saat 09:30’da başlayıp 11:30’da son bulacak. Sınav süresi 2 saat yani 120 dakikadır.

SINAVA GİRERKEN YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN 2 BELGE

2016 KPSS Önlisans oturumua girecek adaylara başarılar dileriz
A+
A-

2016 KPSS Önlisans oturumu yarın yani 16 Ekim 2016 pazar günü yapılacak. Sınav ise saat 09:30’da başlayıp 11:30’da son bulacak. Sınav süresi 2 saat yani 120 dakikadır.

SINAVA GİRERKEN YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN 2 BELGE

1- Sınav giriş belgesi: Sınava girecek adayların, sınav giriş belgelerini https://ais.osym.gov.tr adresinden indirmeleri gerekmektedir. İndirilen sınav giriş belgesinin üzerinde, adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Bu belge olmadan sınava girilemeyecektir. Belgeyi yazıcıdan dökerken fotoğrafın çıkmasına özellikle dikkat edilmelidir. Bu belgenin ön veya arka yüzünde hiçbir işaretleme yapılmamalıdır. Hiçbir aday sınav giriş belgesi dışında yer alan başka bir salonda sınava giremeyecektir. Bu nedenle yanlışlık olmaması için sınava gireceğiniz yerin iyice belirlenmesi gerekmektedir.

2- Nüfus cüzdanı veya pasaport: Sınava girebilmek için aranan ikinci belge nüfus cüzdanı veya pasaporttur. Ehliyet veya mesleki kimlik belgeleri sınava girişte geçerli sayılmamaktadır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı ve T.C. Kimlik numarası bulunmalıdır. T.C. Kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir. Pasaportun ise süresi geçerli olmalıdır. Kılavuz için tıklayınız.

Tüm adaylara www.kpssguncelbilgi.com ailesi olarak başarılar dileriz.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.