2015 yılında Kamuya toplam 74 Bin kişi alınacak

2015 yılında Kamuya toplam 74 Bin kişi alınacak
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı görevini sürdüren Nabi Avcı, öğretmen atamaları konusunda, 2015 yılında kamuya toplam 74 bin personel alınacağını ifade etti. Ayrıca “Bu kadronun içerisinden ne zaman ve ne kadar bize tahsis edilir, o Bakanlar Kurulu’nun kararıdır” dedi.

2015-te-meb-e-kac-ogretmen-atanacak

Bakan Avcı ayrıca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, MEBin 2015 yılı bütçesine ilişkin milletvekillerinden gelen soruları da yanıtladı.

“2015 yılında öğretmen ataması olacak mı ve olacaksa ne zaman yapılacak?” şeklinde gelen soruya Bakan Avcı şu cevabı verdi. 2015’te kamuya toplam da 74 bin yeni personel alınacağını belirterek, “Bu kadronun içerisinden ne zaman ve ne kadar bize tahsis edilir, o Bakanlar Kurulu’nun kararıdır” dedi.

“Atamalar Ocak ayında mı belli olacak?” şeklindeki soruya ise Avcı, “Bilmiyorum artık, bu durum Bakanlar Kurulu’nun gündeminde. Dolayısıyla Bakanlar Kurulu’nu bağlayacak bir ifadede de bulunmam doğru olmaz. Bakanlar Kurulu gündemini de Başbakanlık belirliyor.” diye cevap verdi.

2015 yılı için kaç bin öğretmen kadrosu talep ilettiklerinin sorulması üzerine Bakan Avcı, henüz herhangi bir talep iletmediklerini söyledi.

Bakan Nabi Avcı, “74 bin kadro tahsis edilecek. Bize kalsa 105 bin talep ederiz. Bütün açığımızı kapatırız. Bir daha da burada bu konu konuşulmaz.” dedi.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.