2015 KPSS ve ÖABT Sonuçları Hala Açıklanmadı

2015 KPSS ve ÖABT Sonuçları Hala Açıklanmadı
A+
A-


4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS oturumları ile 12 Temmuz günü yapılan 2015 ÖABT oturumunun sonuçları hala açıklanmadı. Sınava giren yüz binlerce aday, 2015 KPSS Sonuçları ile 2015 ÖABT Sonuçlarının açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Bugün açıklanır, yarın açıklanacak derken Temmuz 26 oldu ve ÖSYM hala ne 2015 KPSS Sonuçlarını açıkladı ne de 2015 ÖABT Sonuçlarını açıkladı. Aradan geçen 22 günlük süreçte ÖSYM’nin ne yaptığı adaylar tarafından merak edilmeye başlandı. Üst düzey sınav okuma sistemine sahip olan ve son teknoloji bilgisayarlar ile çalışan ÖSYM’nin 2015 KPSS Sonuçlarını açıklamak için niçin hala beklemektedir, sorusunun cevabı merak edilmektedir.

Haberlerde yer alan açıklamalar ile KPSS ve ÖABT’de bir takım sorulara itirazların olması, bayram tatili, şu bu gibi nedenler geciktirdi diye düşünceler yer almaktadır. Ancak üniversite mezunu insanların girmiş olduğu bir sınav olan ve gelecek hayatları ile hayalleri için son derece anlamlı bir konumu olan bu KPSS ve ÖABT soruları hazırlanırken niçin özenli ve dikkatli davranılmadığını merak ediyoruz.

Adaylar artık “ÖSYM bugün KPSS’yi açıklar mı?” sorusunu sormak yerine sonuçların açıklanmasını beklemektedir. ÖSYM artık yüz binlerce sınava giren değerli insanımızı bekletmek ya da strese sokmak yerine bir an önce sonuçları açıklamalı ya da KPSS sonuçları şu tarihte açıklanacak türünden bir açıklama yapmak zorundadır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.