2014 KPSS bölüm (branş) bazlı başarı sıralaması

2014 KPSS bölüm (branş) bazlı başarı sıralaması
A+
A-

18 temmuz 2014 tarihinde açıklanan KPSS lisans sınavı ve 25 temmuz’da açıklanan ÖABT’nİN arkasından adayların merak ettiği nokta bölüm bazlı branş sıralamalarının kaç olduğudur. Bu konudan faydalanarak hit sayılarını artırmak isteyen kpss ve haber siteleri bulunmaktadır. Önceki senelerden gelen tecrübe ve yaşantılarımız sonucu bu tür siteleri ve branş sıralama robotlarını KESİNLİKLE CİDDİYE almayınız! Orda yer alan verilerin büyük bir çoğunluğu asparagaz veriler olup tamamen düzmecedir. Hiçbir şekilde geçerliliğe sahip değildir.

Branş Sıralamaları Ne Zaman Açıklanır?
Branş bazlı bölüm sıralamalarını 2012 yılında ÖSYM sınav sonuçlarıyla beraber açıklamıştı. Aynı sene MEBde öğretmen atamaları sırasında bölüm bazlı sıralamayı açıklamıştı.
2013 yılında branş sıralamasını sadece MEB açıkladı. O da öğretmen atamaları için tercihlerin başladığı döneme denk gelmişti. Geçen sene ÖSYMnin bu konuda herhangi bir adımı bulunmamaktadır.

Bu yıl ise branş sıralamalarının en kötü ihtimalle Ağustos ayında yapılacak öğretmenlik tercih işlemleri döneminde açıklanacağını düşünüyoruz. Bir bakarsınız ÖSYM bir jest yapar ve ilk defa bizleri düşünür, alan sınavından sonra açıklanacak sonuçlarla beraber de bu bölüm bazlı sıralamayı açıklayabilir.

Bizim için net ve kesin bilgiler önemlidir. Bu süreçte sizin bu duygusal yönünüzden faydalanmak isteyenlerin ekmeklerine yağ sürmeyiniz.

Bu yazı www.kpssguncelbilgi.com sitesi tarafından adayları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Yazının aktif linki gösterilmeden herhangi bir site tarafında kullanılmaz. Tüm hakları ve her türlü yargı süreci hakkımız saklıdır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]

2021 KPSS Güncel Bilgiler Tamamı


YORUMLAR
 1. zümra dedi ki:

  Hocamm sosyoloji mezunuyym bu sene atanmak için en az kaç puan almak gerekiyor

 2. pinar dedi ki:

  Hocam ben adalet mezunuyum.kpss den p3 82 aldim.brans siralamasnda 1802 lerdeyim.bu iki yil icinde bir memurluk gelir mi bana .nereleri yazsam yardimci olursaniz sevinirim.saygilarr

 3. Hasan dedi ki:

  Hocam önlisans elektrik mezunuyum puan 85 sıralama 5341 atanma ihtimalim nedir sizce?

 4. engin dedi ki:

  Maliye mezunuyum gk gy puanim 82 atanir miyim simdiden tesekkurler

 5. mehrican dedi ki:

  kpss 121 puanım 81,0564 ösym nin ady işlemlerinde branş bazlı sıralamada 127.oldum tamada öncelikli eğitim kurumuyum,eğitim fakültesi mezunuyum.tarihten 339 kişi almasına rağmen branş bazında 127.sırada iken atanamadım,üstelik 26.tercihide açtım.aynı puan ve sıralama oluyor dediler,pekala öyleyse tesadüfen 100-150 kişi aynı puanımı aldı ve aynı sıradamı bunu anlamadım.127.sıradaki bir insan öncelikli iken nasıl 339 kişilik kadroya giremez.cevaplarınızı bekliyorum

  1. 2014 kPSS Güncel Bilgiler dedi ki:

   hocam fen edebiyat tarihlerde formasyon alarak 1. öncelikten tercih yapabiliyor. muhtemelen fen edebiyat tarihten dolayı sıralamaya giremediniz

 6. Fatih dedi ki:

  selam iktisat mezunuyum alan puanım kpss p29:77.72822 branş sıralamam 719.sıra olarak çıkıyor buyıl mezun oldum ve herhangi fikir sahibi değilim yardımcı olur musunuz atanma şanşım nedir bu puan türüyle farklı branşlarda 2.ve 1. sıralarda yer alıyorum bunlar ne anlama geliyor bilgilendirir misiniz teşekkürler.

 7. mahmut dedi ki:

  hocam puanım 69.930 sıralamam 6682 hemsırelık lısans mezunuyum atanma sansım nedır dogu batı heryerı verıcem gecen seneye gore yardımcı olmanız dılegıyle sımdıden teskler

 8. murat dedi ki:

  Uyg.Matematik mezunuyum p1 p2 p3 puan siralamasinda 74. P10da ise 11.siralamada gozukuyorum 20 temmuzda da yapilan oabt bir kaza sonucu giremedim ve p121 puanim yok ogretmenlik icin tercih yapamiyorum sanirim peki yukarida belirtmis oldugum puan turlerinden tercih yapabilecekmiyim tesekkurler

  1. 2014 kPSS Güncel Bilgiler dedi ki:

   hocam öncelikle geçmiş olsun ve sağlığınıza en kısa sürede kazanırsınız inşallah.
   murat hocam alan sınavına girmediğiniz için p121 puanınız hesaplanmadığı için ve bölümünüze ait atamalarında meb tarafından p121 ile yapılacağı için malesef başvuru yapamıyorsunuz. Ancak p3 puanınızı 2016’nın Haziran ayına kadar yapılacak Memurluk atamalarında kullanabilirsiniz. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma vakıfları ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına ait iş ilanları ile alınacak kadrolarda da kullanabilirsiniz.

 9. kralalex dedi ki:

  83.671 sıralamam 23457 işletme mezunuyum atanma ihitimalim nedir ?bilgi verebilecek var mı ?

 10. emine dedi ki:

  mrb.branşım bilişim teknolojileri 84.867 puanım ve 8605 genel sıralamam.sizce atanma durumum var mı?

  1. 2014 kPSS Güncel Bilgiler dedi ki:

   hocam geçen seneyi baz alırsak atanma ihtimaliniz çok yüksek. ancak öncelikle branş bazlı sıralamayı görmek gerekir. ardından da MEB’in bilişime ayıracağı kontejanı bilmek gerekir.
   umarım hakkınızda hayırlısı olur hocam.

  2. melik dedi ki:

   bilişim seneye bir kaç sınıfta daha zorunlu olacak,şuanki ihtiyaç geçen seneki alım ve bu seneki toplam kontenjan göze alındığında 84 puanla sizin atanmanız çok çok büyük sürpriz olmazsa kolay görünüyor…

 11. Rıdvan dedi ki:

  Sosyoloji Bölümü mezunuyum 82.74 ve 30664 genel sıralamam var atanma şansım nedir acaba bu sene atama puanlarında düşme olabilirmi geçen seneye göre

  1. Soner dedi ki:

   Çok zor Rıdvan.

  2. alper dedi ki:

   2012 kpss puanıyla yapılan atama sayısı kadar 2014 kpss puanı ile de sosyolog ataması yapılırsa büyük bir ihtimal atanırsınız. Bunu şuna dayanarak söylüyorum; 2012 kpss puanı ile yapılan atamalarda 84-85 puan civarında kapattı. 2012 yılında yapılan lisans kpss’de 84-85 puan alan adayların sıralaması 32bin civarındaydı. senin puanın 82,74 fakat sıralamadan 30664. yani puanın 86 gibi birşey. kıyas yaparken buna göre yap. hakkında en hayırlısını diliyorum.

 12. merve dedi ki:

  Muzik ogretmeniyim puanim 55.75 atanma sansim nedir
  Birde bu atama hangi bolgelere yapilacak?
  Tesekkur ederim

 13. ayse dedi ki:

  Evlenme durumum var ilk atamalarda eş durumu geçerli mi tercihlerde

  1. 2014 kPSS Güncel Bilgiler dedi ki:

   eş durumundan kaynaklı özür grubu atamaları için memuriyetin ilk yılı alınan hazırlayıcı eğitim ve temel eğitim kurslarını başarı ile tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 14. hüseyin dedi ki:

  64.50