20 Bin Öğretmen Referandum Sonrası Atanacak

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını referandum sonrası yapacak. Haziran ayında atamanın yapılması planlanmakta ve ataması yapılan öğretmenlere yaz tatili süresince hizmet içi eğitimi ile değiştirilmesi planlanan müfredata yönelik eğitim verilecek.

20 Bin Öğretmen Referandum Sonrası Atanacak
A+
A-
Milli Eğitim Bakanlığı 17 Şubat 2017’de duyurusunu yayınladığı sözleşmeli öğretmen ataması ve bu atamaya yönelik atama takviminde sadece sözlü sınav tarihini açıklamıştı. Yayınlanan duyuruyu incelemek için tıklayınız. MEB, 90 branştan atanacak 20 bin öğretmenin atamasını yapacağı tarihi ve ataması yapılan bu öğretmenlerin ne zaman göreve başlaması gerektiğine yönelik herhangi bir bilgi vermemişti.

Lütfi Erdoğan‘ın haberine göre MEB’in yapmayı planlandığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının 2016-2017 eğitim öğretim döneminin sona ereceği Haziran ayında yapılması öngörülüyor ve planlanıyor. Aslında Şubat ataması diye bilinen bu atama Şubat ayında yapılmayacak. Böylece 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması Anayasa değişikliği referandumu sonrasına kalacak.

Ayrıca yine Lütfi Erdoğan’ın haberine göre Haziran 2017’de ataması yapılacak öğretmenlerimize yaz tatili süresince hizmet içi eğitim ve yeni müfredat eğitimi verilecek.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.