16 Temmuz’da yapılacak 2017 ÖABT ertelendi mi?

16 Temmuz’da yapılacak 2017 ÖABT ertelendi mi?
A+
A-

ÖSYM tarafından 16 Temmuz’da yapılması planlanan 2017 ÖABT ertelendi mi, ertelenecek mi derken ismi belli olmayan bir ÖSYM çalışanı tarafından Hürriyet Gazetesi’ne yapılan açıklamada 2017 ÖABT tarihinin ertelenmeyeceği ifade edildi.

İşte ismi belli olmayan ÖSYM çalışanının Hürriyet gazetesine verdiği bilgi:

ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre KPSS Alan Bilgisi Sınavı belirlenen tarihte gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden yayınlan söylentilerin asılsız olduğunu belirleten yetkililer, “Takvimsel değisiklik olması halinde bu bilgiyi resmi duyuru ile bildirirdik. Herhangi bir takvimsel değişiklik soz konusu değildir..” açıklamasında bulundu.

Bir ÖSYM Başkanlık çalışanı (ismi belli değil) bugün ise bir gazeteye, sınavın ertelenemeyeceği yönünde bilgi vermiştir. Başkanlığın bu derece önemli bir konuda kendi resmi internet sitesinden açıklama yapması gerekmektedir.

2017 ÖABT’nin ertelenip ertelenmeyeceğine yönelik haberler nasıl ortaya çıktı?

2017 ÖABT 30 Temmuz’a Ertelenecek mi?

ÖSYM’nin yılın başında açıkladığı takvime göre, ÖABT sınavı 16 Temmuz’da yapılacaktır. 16 Temmuz’da yapılacak olan tek merkezi sınav, ÖABT’dir.

Ancak 16 Temmuz Türkiye açısından çok önemli bir tarihtir. Türkiye geçen yıl, 15 ve 16 Temmuz’da, halkın da desteğiyle büyük bir darbe girişimini engellemiştir. Bu çerçevede, bu tarihin ilk yıl dönümünde ülke çapında büyük anma törenleri düzenlenecektir. Örneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gece yarısı halka seslenecek, 11 ila 16 Temmuz tarihleri arasında, şehitler anılacaktır. İşte bu bağlamda, bir çok aday, ÖABT sınav takviminin erteleneceğini düşünmektedir.

15 Temmuz sürecinin seneyi devriyesi ve olayın Türkiye açısından büyüklüğü düşünüldüğünde, bu düşünce doğru görünmektedir.

Bu bağlamda, ÖSYM’nin sınav takvimiyle ilgili bir açıklama yapması uygun olacaktır. Bu halde tüm adaylar buna göre planlamasını yapacaktır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın ;)
[Total: 0 Average: 0]

2020 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavları


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.