Üzerinde kalbe benzeyen şekil bulunan gezegen? - KPSS 2020 Güncel Bilgiler Üzerinde kalbe benzeyen şekil bulunan gezegen?

Üzerinde kalbe benzeyen şekil bulunan gezegen?

Üzerinde kalbe benzeyen şekil bulunan gezegen?


2016 KPSS Güncel Bilgiler yönelik hazırlıklarımız devam ederken NASA’dan “Plüton bile aşka geldi, sen gelmedin vicdansız” dedirtecek bir açıklama geldi. 19 Ocak 2006 tarihinde Plüton’un resmini çekebilmesi için uzaya gönderilen New Horizons isimli uzay mekiğinden 2015 Temmuz ayında beklenen fotoğraf geldi. Plüton’un yakınından ( 12.500 km) geçerek bugüne kadarki en net fotoğrafı çeken New Horizons uzay mekiğinden gelen fotoğraf kalbe benzetildi ve tüm dünyaya duyruldu. İşte o fotoğraf…

pluton-da-kalp-kesfedildi

Bu güncel 2016 KPSS‘de nasıl sorulabilir. 2013 KPSS’de “En büyük gezegen hangisidir?” sorusu geldi, 2015 KPSS’de “Kızıl gezegen hangisidir?” sorusu geldi. Yani ÖSYM son 3 sınavda 2 kere gezegen sorusu sordu. Plüton ile ilgili ise şu bilgileri bilmenizde fayda var.

Plüton’un gezegen olup olmaması bir tartışma konusudur. Birçok bilim adamı tarafından Plüton gezegen olarak kabul edilmiyor.

Soru: Plüton’un fotoğrafını çekmek için uzaya gönderilen Uzay mekiğinin adı?
Cevap: New Horizons

2015 KPSS’de sorulan 6 güncel sorusundan 5 tanesini yakaladık. Bunlardan biri de gezegenler ile ilgili olan şu sorumuzdu:

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ferhat dedi ki:

    Bu güzel ve değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyoruz. Bu programda emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun…

BİR YORUM YAZ