TSK'nın Kabil'de Afganlara Devrettiği Kışlanın Adı? - KPSS 2019 Güncel Bilgiler TSK'nın Kabil'de Afganlara Devrettiği Kışlanın Adı?

TSK’nın Kabil’de Afganlara Devrettiği Kışlanın Adı?

TSK’nın Kabil’de Afganlara Devrettiği Kışlanın Adı?


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afganistan’ın başkenti olan Kabil’de 2002 senesinden beri kullanmış olduğu Doğan Kışlası, Şubat 2015 döneminde yapılan resmi tören sonrasında Afganistan hükümetine devredildi.

Doğan Kışlasında düzenlenen devir teslim törenine Afganistanda bulunan Türk Gücü Komutanı Tümgeneral Mehmet Cahit Bakır, Afganistan Savunma Bakanlığı’ndan General Azizuddin Ayar ile beraber Afgan yetkililer de katılım gösterdi.

Ayrıca Tümgeneral Mehmet Cahit Bakır, törende yapmış olduğu konuşmada Doğan Kışlası’nı içindeki 3 milyon dolarlık malzeme ile beraber Afgan hükümetine teslim ettiklerini ifade etti.

Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye, askeri kışla olarak kullanmış olduğu Gazi ve Warehouse kamplarını da Afgan hükümetine devretmişti.

Yen Görev Yerimiz Belli!

Kabil’de bulunan Doğan Kışlası’ndaki Türk askerleri, yapmış oldukları görevleri TSK’nin 31 Aralık 2014’te devraldığı Uluslararası Hamid Karzai Havaalanı’nda sürdürmeye devam edecek.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 4,00)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ