Şubat 2017'de 1500 Öğretmen Ataması Yapılacak - KPSS 2020 Güncel Bilgiler Şubat 2017'de 1500 Öğretmen Ataması Yapılacak

Şubat 2017’de 1500 Öğretmen Ataması Yapılacak

Şubat 2017’de 1500 Öğretmen Ataması Yapılacak

Şubat 2017’de öğretmen ataması bekleyen öğretmenlerimizi sevindirecek haber geldi bugün. 2017 yılında 1500 engelli öğretmen ataması yapılacak. Müjdeyi engelli öğretmen adaylarına Başbakan Binali Yıldırım verdi.

Engelli öğretmen adayları aylardır atama bekliyordu. Hükümete çağrı yapsalar da bir türlü cevap alamamışlardı. Kahramanmaraş’ ta konuşan Başbakan Binali Yıldırım, şubat ayında 1500 engelli öğretmen ataması yapılacağını söyledi ve atama bekleyen engelli öğretmenlerin yüzünü güldürdü.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı konuşmada, “Engelliler kendini ifade edemiyordu. AK Parti iktidarıyla beraber engellileri aşağılayan, kanunlardaki çürük, sakat, özürlü yapılarını çıkararak işe başladık. Engellilerin tamamını kapsayan kucaklayan yeni bir yasal düzenleme yaptık. Birçok hizmeti engellilerimizin topluma kazandırılması, iş hayatına kazandırılması, kabiliyetlerinin, uzmanlıklarının ortaya çıkarılması için çok köklü çalışmalar yaptık. Allah’a şükür bugün Türkiye genelinde 481 bin evde bakım hizmeti ayrıca kamuda da 150 bin engelli çalışıyor. Sadece kamuda özel sektörü saymıyorum. Özel sektörde de mecburiyet var. Belirli bir sayıyı aştıktan sonra bir miktarda engelli çalıştırmak gibi bir yükümlülük var.” ifadelerini kullandı.

Yıldız Vermeyi Unutmayın 😉
[Total: 0 Average: 0]
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.