MEB Bakanı İsmet Yılmaz Mülakat Değerlendirmesinin Nasıl Yapılacağını Açıkladı - KPSS 2019 Güncel Bilgiler MEB Bakanı İsmet Yılmaz Mülakat Değerlendirmesinin Nasıl Yapılacağını Açıkladı

MEB Bakanı İsmet Yılmaz Mülakat Değerlendirmesinin Nasıl Yapılacağını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan sözleşmeli öğretmen ataması için yapılan mülakatların değerlendirmesinin nasıl yapılacağına yönelik açıklama geldi.

MEB Bakanı İsmet Yılmaz Mülakat Değerlendirmesinin Nasıl Yapılacağını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan sözleşmeli öğretmen ataması için yapılan mülakatların değerlendirmesinin nasıl yapılacağına yönelik açıklama geldi.

MEB İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen atamalarında kullanılan yeni atama sistemi ile ilgili akılda kalan, cevap bekleyen sorulara açıklık getirdi. Bakan Yılmaz “Biz mülakatı, liyakatı sağlamak için yapıyoruz” diyerek, atamaların mülakat sınavları sonucunda elde edilecek puanlara göre yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav değerlendirmesinin nasıl olacağını da açıkladı. Bunların yerine biz nasıl yapıyoruz diyerek, işte öğretmenlerimizin açığa aldık, öğretmenlerimizin bazılarının ilişkisi kesilecek dediği gibi. Biliyorsunuz, biz ilan ettik 15 bin sözleşmeli öğretmen alıyoruz. “Ee, peki sözleşmeli öğretmenler nerden alınıyor?” denildi. Her yerde duyuru yapılıyor, kamuda gizli saklı hiçbir saklı şey olmaz. Bakanlığımızın sitesine girerseniz sözleşmeli öğretmenliğe, on bir sayfa, sözleşmeli öğretmenliğe başvuru ve atama duyurusu. Burada şartları nedir, burada sınavları nedir, burada hangi sorular sorulacak dolayısıyla da kimler başvurabilir, işte KPSS’ye girecekler… Biz eğer ki… Buranın arkasında şu geliyor: Ehliyet ve liyakata gerçekten önem veriyoruz, ehliyet ve liyakatlı olanları öğretmen kadrosuna kazandırmak istiyoruz. Diyelim ki 3 öğretmen alacağız, 5 kişi başvurdu; puanları 61, 62, 63 ve diğerlerinin de 10 ve 5. Biz ne 10’u alıyoruz, ne 5’i alıyoruz veya diyelim ki tam tersine, 60, 61, 62, 63 arasından seçiyoruz. Puanları 91, 92, 93, bir tanesi de 50. Biz zaten 1 kişi alacaksak bu 3 kişiyi mülakata çağırıyoruz. Şimdi, 93 alanı aldığımızda liyakatli olduğunu söyleyeceğiz ama 91 alanı atadığımızda liyakat ve ehliyete riayet edilmediğini söyleyeceksiniz, bu doğru değildir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (HenüzOy Verilmemiş)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. demir dedi ki:

    torpilin devletin her kurumunda olduğu bir yerde LİYAKAT sadece bir terimdir.

BİR YORUM YAZ