2020 KPSS Ne Zaman? Lisans - Ön Lisans - Ortaöğretim - KPSS 2020 Güncel Bilgiler 2020 KPSS Ne Zaman? Lisans - Ön Lisans - Ortaöğretim

2020 KPSS Ne Zaman? Lisans – Ön Lisans – Ortaöğretim

2020 KPSS Ne Zaman? Lisans – Ön Lisans – Ortaöğretim

KPSS 2020’ye hazırlanmayı planlayan lisans, ön lisans ve lise mezunlarının gireceği 2020 KPSS ne zaman yapılacak? 2020 KPSS’nin yapılacağı kesin tarih nedir?

Bilindiği gibi 2020 KPSS çift yılda yapılan bir sınav olduğu için bu sınavdan alınacak KPSS puanlarını adaylar 2 yıl boyunca kullanabilecektir. KPSS A grubu ve KPSS B Grubu kadrolarına atanmak isteyen adayların 2020 KPSS’ye girmesi gerekmektedir.

2020 KPSS’ye Girmek İçin Mezun Olmak Şart Mı?

2020 KPSS’de alınacak puan 2 yıl geçerli olacağı için, sınava girecek adayda mezun olma şartı aranmamaktadır. Ancak 2020 KPSS’de aldığınız puanı kullanabilmeniz tercih işlemlerinin yapılacağı son gün itibariyle mezun olmanız gerekmektedir. Şimdi bu durumu KPSS Lisans, KPSS Ön Lisans ve KPSS Ortaöğretim (Lise) diye ayrı ayrı açıklamaya çalışalım.

KPSS Lisans

Lisans bölümlerinin 3. ve 4. sınıfında okuyan öğrenciler ve lisans bölüm mezunları 2020 KPSS’ye başvuru yapabilirler ve sınava girebilir.

KPSS Ön Lisans

Ön lisans bölümlerinin 2. sınıfında okuyan ve ön lisans bölümlerinden mezun olan adaylar 2020 KPSS‘ye başvuru yapabilir ve sınava girebilir.

KPSS Ortaöğretim (Lise)

KPSS Ortaöğretim yani lise düzeyi KPSS’ye, lise mezunları ve sınava başvuru sırasında henüz mezun olamayan ancak sınavın 2 yıllık geçerlilik süresi içerisinde mezun durumda olabilecek adaylar başvuru yapabilir. Lise mezunu bir kişi ön lisanstan mezun olmuşsa ortaöğretim KPSS’ye giremez, ön lisans KPSS’ye girmesi gerekmektedir.

2020 KPSS Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM tarafından 2020 yılı sınav takvimi açıklanmadığı için 2020 KPSS tarihi henüz belli değildir. Ancak geçmiş yıllarda yapılan sınav tarihlerini incelediğimizde

2020 KPSS Lisans oturumunun Temmuz 2020 tarihinde

2020 KPSS Ön Lisans oturumunun Kasım 2020 tarihinde

2020 Ortaöğretim (Lise) oturumunun Ekim 2020 tarihinde yapılması beklenmektedir. Ancak bu tarihler tahminidir. ÖSYM tarafından sınav takvimi açıklandığı zaman 2020 KPSS’nin yapılacağı kesin tarihi öğrenmiş olacağız.

Her ne kadar 2020 KPSS’ye daha çok zaman olduğunu düşünsek de, sınavın konu kapsamının genişliği bizlerin bir an önce planlı bir şekilde ders çalışmaya başlamamızı gerektirmektedir. Bu konuda sizlere tavsiyemiz bir an önce eksik konularınızın tespitini yapmanız ve bu konuların öğrenilmesine yönelik bir plan hazırlamanızdır.

Bu yazımızda 2020 KPSS Lisans ne zaman yapılacak? 2020 KPSS Ön Lisans ne zaman yapılacak? 2020 KPSS Ortaöğretim ne zaman yapılacak? sorularının cevaplarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 oy verildi, ortalama: 3,57)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. ebru kargın dedi ki:

  KPSS 2020 tarihleri açıklandı mı? KPSS başvuruları ne zaman?

 2. Filiz dedi ki:

  Bir şey soracaktm 2020 kpssye girdiyimde 2021de tercih yapabilir miyim

  1. kpssguncelbilgi.com dedi ki:

   2022 KPSS yapılana kadar 2020 KPSS den aldığınız puanı kullanabilirsiniz hocam.

 3. fatma dedi ki:

  bir sey soracagım ben 2020 temmuzda 3.sınıfa gecmiş olacagım . 2 yılda bir oluyor sınavda. girme hakkım var mı

  1. 2018 KPSS Güncel Bilgiler dedi ki:

   Bölümünüz nedir hocam?

 4. berqan dedi ki:

  Hazırlanma açısından bunu öğrendiğim çok iyi oldu, zaman planlaması oldukca önemli. 2020 Kpss den çok şey bekliyorum bakalım.

 5. MUSTAFA dedi ki:

  KPSS TARİHLERİ BELLİ OLDUĞUNA GÖRE ÇALIŞMADAN OTURMAYA DEVAM EDEBİLİRİM 🙂

  1. Gül dedi ki:

   Aaa bu ben ya da diğer yarım falan 😉

 6. Ali baydemir dedi ki:

  2020 kpss sınav tarihi belli oldu mu?

 7. Cemil dedi ki:

  2020 KPSS ne zaman diye merak edip Google’da arama yapanlar sanırım hep bu sayfaya geliyor. Adminden ricam sayfayı güncel tutması. Takipteyim. 2010 KPSS hakkında yorumu olan arkadaşlar da yaparlarsa sevinirim. Sınav zor mu olur, kolay mı?

 8. Salih Erken dedi ki:

  Hocam çok teşekkürler diğer siteler gibi laf kalabalığı yapmayıp 2020 KPSS tarihine hızlıca ulaşmamı sağladınız. Yazınız oldukça sade ve öz. Tebrik ediyorum keşke tüm siteler böyle olsa. İyi akşamlar.

 9. hiLmibey dedi ki:

  merhaba,
  uzun süredir ne ders çalıştım nede sınava girdim artık bende kpss sınavlarını takip edip sınavlara hazırlanmak istiyorum. herkese şimdiden başarılar.

 10. Samet dedi ki:

  Sınav tarihlerine çok kolay bir şekilde ulaştım sonunda ya, mükemmel bir site başarılarınızın devamını dilerim.

 11. Rafet dedi ki:

  Kpss için sürekli takip ettiğim ve çalışmalarım takdir ettiğim bir sitesiniz. 2020 KPSS ne zaman yapılacak adlı yazınız da çok bilgilendirici olmuş, inşallah 2020 kpss de olacak başaracağım sınava girecek arkadaşlara başarılar.

 12. Mert Uzun dedi ki:

  Önümüzdeki yıl KPSS sınavına girecek birisi olarak bu sınavın ne zaman yapılacağı ve ortalama ne kadar bir sürem kaldığını merak ediyordum. Bu konu hakkında hazırlamış olduğunuz yazıyı görünce bir bakıma merakımı gidermiş oldum. Çok teşekkür ederim.

 13. Kemal Ozdemir dedi ki:

  Merhaba, Bu sene umarim Kpss ye girip basarili olurum. Bu guzel bilgilendirme icin tesekkur ederim, internetteki o bilgi karmasasinda boyle sade bilgi veren bir site bulduguma sevindim

 14. ibrahim dedi ki:

  Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, güzel paylaşım olmuş 🙂

 15. Mekanikos dedi ki:

  KPSS 2020 ne zaman merak ediyordum. Başvurular ne zaman başlar tahmini bir bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim. KPSS girecek yakınlarıma da haber vereceğim. Daha önce başvuru tarihini kaçırdığım için ALES’e girememiştim. Aynı şey yine olmasın 🙂

 16. refik dedi ki:

  Şimdiden başladım 2020 kpssye
  benim tahminimce de 2020 kpss temmuz ayı gibi yapılır

 17. Emre dedi ki:

  2020 KPSS’nin ne zaman yapılacağına dair güzel ve açıklayıcı bilgi olmuş, teşekkürler

 18. haber dedi ki:

  geleceğin memurları , şuanın memur adayları için oldukça faydalı bilgiler teşekkür ederiz.

 19. Zeynep T. dedi ki:

  Merak edip ararken sitenize denk geldim teşekkürler. 2020 de ki kpss sınav tarihini merak etmiştim.Teşekkür ediyorum. Her kpss sınavını kaçırıyorum bu sefer inşallah kayıt olup erkenden sınava dahil olacağım.

 20. Ali dedi ki:

  Bilgi icin tesekkurler

 21. Bekra Hayr Nester dedi ki:

  Güzel Bilgi Ellerinze Sağlık

BİR YORUM YAZ