2016 Ağustos Öğretmen Ataması İPTAL mi Edildi? - KPSS 2019 Güncel Bilgiler 2016 Ağustos Öğretmen Ataması İPTAL mi Edildi?

2016 Ağustos Öğretmen Ataması İPTAL mi Edildi?

2016 Ağustos Öğretmen Ataması İPTAL mi Edildi?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından 10 Şubat 2016 tarihinde TGRT Haber’de yapılan açıklamada, Ağustos ayında öğretmen alımı olmayabileceğini ifade edildi.

Peki 2016 Ağustos öğretmen ataması iptal mi edildi?

TGRT Haber’de konuk olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarını bundan sonra Şubat ayında yapmayı planladıklarını ve Ağustos ayında öğretmen ataması olmayabileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından TGRT Haber’de katıldığı programda şunları söyledi:

“Biz bütün atamaları Şubat’a endekslemeyi düşünüyoruz. Bu Ağustos’ta atama olmayabilir. Çünkü Ağustos’ta atama yaptığımız zaman bu kez birinci yarıyılı aynı şekilde kullanmamız gerekir.”

www.kpssguncelbilgi.com ‘un Yorumu: Konu daha sıcak ve henüz karar verilmiş bir şey yok. Bu sene Ağustos ayında atama yapılacağını düşünüyoruz. Bu bir nevi Ağustos 2016 atamasında yapılacak az sayıda kontenjan için zemin hazırlama diyebiliriz. Ayrıca konuşma incelendiğinde MEB’in yeni oluşturduğu Öğretmen Akademisi kapsamında ataması yapılacak öğretmenlerin ilk 6 aylık süreçte görev yerlerine gitmeyip istedikleri şehirlerde oryantasyon eğitimi alacağı ve bu kapsamda Ağustos ataması yerine artık Şubat atamalarının yapılabileceğinin düşünüldüğünü ifade edebiliriz. Değerli arkadaşlar, telaşlanmayalım ve sadece siz şu an üzerinize düşen görevi yaparak ders çalışınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 4,00)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Fatmanur dedi ki:

    Üniversite birinci sınıf türkçe öğretmenliği öğrencisiyim ve dört yıl sonra ne olacağını atanıp atanacağımı bilmiyorum sanki boş yere okuyorum ölmek istiyorum resmen .

  2. duygu ngz dedi ki:

    Teşekkürler yorumunuz için kpssguncelbilgi . Yilmak yok. Subatta olmaz dediler 30 bin aldı. Kesin bisi yok. Değişir bencede. Sabir tevekkul. Biz yeterli puani alalim da ataniriz sabır az kaldi mujdeli gune inanın

  3. Funda dedi ki:

    Gel de bu sıkıntıyla ders çalışmam.artık yeter sürekli bi şeylerle oynuyorsunz. Bizim yaşama sevincimizi aldınız.Sürekli sınav sınav hayatmz sınavla geçiyor.biz tirmaladikca daha da zorlastiriyorsnz.

BİR YORUM YAZ